O Fundacji

Fundacja Twórcza Kobieta zarejestrowana została w lipcu 2013 roku z inicjatywy dwóch kobiet, żon, mam, psychologów Agnieszki Pisuli i Moniki Renard-Hasik.

Powołanie Fundacji to wynik prawie czterech lat doświadczeń we wspieraniu kobiet i małżeństw przy Klasztorze ojców Dominikanów na Warszawskim Służewie.

Mając małe dzieci doświadczałyśmy, jak istotne jest w tym okresie wsparcie innych kobiet i kontakt z nimi. Kluby mam, działające wokół nas tylko częściowo odpowiadały na nasze oczekiwania, jak również oczekiwania kobiet, które spotykałyśmy. Chciałyśmy dawać kobietom coś więcej. Chciałyśmy budować ich małżeństwa, ich relacje z dziećmi, ale przede wszystkim ich kobiecość, poczucie wartości, poczucie godności i nadzieję.

Członkiem Honorowym Fundacji Twórcza Kobieta i dużym wsparciem merytorycznym jest dr Wanda Półtawska. Doktor nauk medycznych, specjalista w dziedzinie psychiatrii, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej, harcerka, działaczka pro-life. Podczas II wojny światowej więziona w niemieckich obozach koncentracyjnych, m.in. w Ravensbrück. Bliska przyjaciółka Jana Pawła II, obecna przy jego śmierci. Autorka wielu książek.

Głównym celem Fundacji jest wszechstronna pomoc kobietom, a pośrednio małżeństwom i rodzinie.

Co robimy?

1. Prowadzimy psychologiczne warsztaty dla kobiet zamężnych pt. „Twórcza kobieta, żona, matka”, a także dla kobiet niezamężnych pt. „Jaką kobietą chcę być?”.

2. Organizujemy spotkania z ciekawymi gośćmi; lekarzami, doświadczonymi mamami, niezwykłymi kobietami, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

3. Służymy wsparciem psychologicznym każdej kobiecie. Posiadamy doświadczenie w pomocy:

  • kobietom zamężnym i niezamężnym (licealistki, studentki, kobiety pracujące zawodowo, opiekujące się dziećmi i pracujące w domu),
  • młodym mężatkom, ale również tym z wieloletnim stażem małżeńskim,
  • kobietom w kryzysach małżeńskich,
  • kobietom w kryzysach w relacjach,
  • kobietom z doświadczeniem straty dziecka.

4. Organizujemy warsztaty, wykłady dla konkretnej grupy kobiet – skontaktuj się z nami fundacja@tworczakobieta.pl w temacie wpisując Specjalnie dla Nas