Dzień Dziecka Utraconego

heart

Tylko mnie kochaj. I nic więcej.
Dzień Dziecka Utraconego – wyślij email. Zachęcamy wszystkie mamy, które straciły swoje dzieci, aby włączyły się w tą inicjatywę, poprzez nadanie imienia swoim dzieciom.

U dominikanów na Służewie od lat istnieje otwarta grupa wsparcia dla rodziców po stracie dziecka w każdym wieku. Są mamy po poronieniu, są rodzice dzieci kilku i kilkunastoletnich. Można przyjść na dowolne spotkanie, nie trzeba się deklarować itd.
Po wakacjach spotkania ponownie rozpoczną się 20 października uroczystą mszą z okazji Dnia Dziecka Utraconego.
Wcześniej na adres: ddu.warszawa@gmail.com można wysyłać imię i nazwisko dziecka (lub informację czyim dzieckiem było, jeśli nie ma imienia), zostaną one wyczytane podczas modlitwy powszechnej. Przygotowane także zostaną specjalne świece – by każdy rodzic mógł zapalić ją swemu dziecku. Stawiamy je na stopniach ołtarza razem z fotografiami naszych dzieci lub pamiątkami po nich.

Zachęcamy do włączenia się w tę akcję, a także do przeczytania artykułu Anny Malec, dziennikarki Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz Radia Warszawa, z którą realizowałyśmy cykl audycji na temat straty dziecka w wyniku poronienia pt. “Od rozpaczy do nadziei”

15 października Dniem Dziecka Utraconego (żródło: eKai, Warszawa, 2015-10-15